ethicsport, minerały, witaminy, magnez, żelazo, cynk

 

 

 

 

 

MAGNESIO LIQUIDO - ETHIC SPORT

Magnez należy do pierwiastków występujących we wszystkich tkankach i płynach ustrojowych. Jest jednym z głównych składników mineralnych organizmu. Magnez chroni komórki mięśnia sercowego i komórki nerwowe przed niszczącym działaniem wolnych rodników i substancji toksycznych.
Zapobiega zmianom miażdżycowym. Jego niedobór zwiększa pobudliwość nerwową, osłabia pracę serca i układu mięsniowego. Magnez przyczynia się do prawidłowej równowagi elektrolitowej i prawidłowego funkcjonowania mięśni.  Ma wpływ na zmniejszenie uczucia zmęczenia, znużenia oraz przeciwdziała bolesnym skurczom mięśni spowodowane dużym wysiłkiem fizycznym. Wspomaga metabolizm energetyczny.

Magnesio Liquido to magnez w postaci płynnej.


Opakowanie :  karton 40 saszetek z płynnym magnezem po 25 ml każda

                        cena: 196,00 zł brutto / 4,90 zł brutto za saszetkę

Sposób użycia: w zależności od potrzeb (intensywności i ciężkości wysiłku) 1 lub 2 saszetki dziennie.

 

                               INFORMACJA ŻYWIENIOWA
Wartość odżywcza 1 saszetka (25 ml) % RWS
 
Magnez  225 mg 60 %

RWS: Referencyjna Wartość Spożycia dla osoby dorosłej, zgodnie z rozporządzeniem UE nr 1169/2011   

 

Skład: woda, sacharoza, fruktoza, dekstroza, cytrynian magnezu, pidolan magnezu, konserwanty: mleczan sodu (60% soli), sorbinian potasu, środek żelujący: guma ksantanowa, aromat, środek zakwaszający: kwas cytrynowy, substancja słodząca: acesulfam K.
 

Ostrzeżenia: suplementy diety nie mogą zastąpić zrównoważonej diety i zdrowego stylu życia. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Przechowywać z dala od dzieci, w suchym i chłodnym miejscu.