Firma Sotima od wielu lat działa na rynku sportowym. Jesteśmy przedstawicielem firm SIXTUS, XENOFIT, ETHICSPORT, THERMALIS i ULTIMATE PERFORMANCE - Medycyna Sportowa. W swoim szerokim asortymencie posiadamy także produkty innych firm.

SIXTUS to kompetencja i wieloletnie doświadczenie w produkcji najwyższej jakości preparatów do odnowy biologicznej i szeroko pojętej rehabilitacji. Od 70 lat marka ta kojarzy się ze skutecznością pielęgnacji mięśni sportowców jak i osób aktywnych ruchowo. Znane na całym świecie produkty Sixtufit optymalnie wspomagają sportowców w osiąganiu lepszych wyników. Paleta wyrobów obejmuje szereg sprawdzonych preparatów, które dopasowano do potrzeb sportowców i osób aktywnie spędzających czas. Sixtus stawia wysokie wymagania jakościowe i ufa sile natury. Wszystkie surowce używane w produkcji sprawdzane są co do czystości w specjalnym laboratorium. Skuteczność produktów Sixtufit polega na odpowiednim połączeniu składników - olejków eterycznych ziół alpejskich oraz tłuszczów roślinnych. Wyciągi z ziół oraz czyste olejki eteryczne skutecznie stymulują mikro cyrkulację, w ten sposób wspomagają rozluźnienie mięśni i wzmagają ich gotowość do wysiłku. Działają zapobiegawczo w dolegliwościach i nadwerężeniu mięśni. Dzięki temu następuje ograniczenie ogólnego ryzyka urazów podczas uprawiania sportu. Firma Sixtus od przeszło 40 lat jest oficjalnym dostawcą produktów linii Sixtufit dla Niemieckiej Reprezentacji Olimpijskiej oraz wielu związków i klubów sportowych na całym świecie.

XENOFIT to firma będąca częścią niemieckiego koncernu farmaceutycznego VERLA-PHARM słynącego z produkcji najwyższej jakości produktów magnezowych. Odżywki Xenofit przeznaczone są dla sportowców wyczynowych oraz osób prowadzących sportowy tryb życia. Charakteryzują się znakomitą jakością i są przyjazne dla układu pokarmowego. Xenofit jest od wielu lat oficjalnym dostawcą odżywek do wielu klubów i związków sportowych w całej Europie (DSV - Niemieckiego Związku Narciarskiego).

Firma Xenofit posiada certyfikat EMAS, nr DE- 155-00171.

ETHICSPORT to wiodąca marka spełniająca potrzeby żywieniowe sportowców, posiadająca w swojej ofercie gamę suplementów diety stosowanych w celu wspierania organizmu sportowca na wszystkich etapach jego wysiłku.

ULTIMATE PERFORMANCE - Sport Medicine, to angielska firma produkująca taśmy do tapingu sportowego i medycznego (rehabilitacji), oraz inne akcesoria medycyny sportowej.

 

Nasza firma - SOTIMA, będąca wyłącznym przedstawicielem w Polsce w/w firm oferuje najwyższej jakości produkty, które w pełni spełnią Państwa oczekiwania. Jesteśmy obecni na naszym rynku od 25 lat i wiemy jak ważne jest profesjonalne wsparcie kompetentnego partnera. Nasze wieloletnie doświadczenie zaowocowało współpracą z wieloma klubami sportowymi i reprezentacjami w różnych dyscyplinach sportów. Zaopatrujemy również sklepy, hurtownie oraz ośrodki SPA. Od wielu lat wspieramy polski sport wyczynowy i amatorski.

Produkty Xenofit dostępne są m.in. w wybranych sklepach INTERSPORT.

Jesteśmy również właścicielem marki okularów CHAMPION.

 

Wszystkie firmy zainteresowane naszymi produktami zapraszamy do współpracy.